2 Νοε 2023

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΤΗΣ ΕΜΕ

Εξεταστικά κέντρα για τη διεξαγωγή του 84ου Πανελλήνιου μαθητικού διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο Θαλής»:

5ο Πρότυπο Γυμνάσιο Χαλκίδας
1ο Γυμνάσιο Χαλκίδας
ΓΕΛ Λίμνης
Γυμνάσιο Καρύστου
Γυμνάσιο Αλιβερίου
Γυμνάσιο Σκύρου
ΓΕΛ Λουτρών Αιδηψού

Λόγω του μεγάλου αριθμού δηλώσεων συμμετοχής των μαθητών/τριών και στοχεύοντας παράλληλα στη στήριξη των απομακρυσμένων περιοχών, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Εύβοιας σε συνεργασία με την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία - Παράρτημα Εύβοιας όρισε 7 εξεταστικά κέντρα στην Εύβοια, τα περισσότερα από κάθε άλλη φορά στην νεότερη ιστορία του διαγωνισμού. Να σημειωθεί ότι σε κάθε εξεταστικό κέντρο θα υπάρχει και ένα μέλος του Δ.Σ. της ΕΜΕ Εύβοιας.

Θυμίζουμε ότι ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 4 Νοεμβρίου και ώρες 09:00-12:00. Πλούσιο υλικό προετοιμασίας και θέματα παλαιοτέρων ετών μπορείτε να βρείτε στο ιστολόγιο της ΕΜΕ Εύβοιας εδώ: <https://eme-evia.blogspot.com/2023/10/84.html>, αλλά και στο ιστολόγιο της ΕΜΕ